Muzeum LO vz. 36 Ústí n/L - Hostovice

Muzeum je tvořeno rekonstruovaným třístřílnovým objektem lehkého opevnění z roku 1936. Od roku 2005 o objekt muzea pečují členové zájmového spolku Klub vojenské historie Trmice. Cílem rekonstrukce je uvést objekt částečně do ideálního stavu z konce 30. let minulého století a částečně interiér využívat jako expoziční prostor. Těžištěm expozice jsou dva těžké kulomety z výzbroje prvorepublikové armády, návštěvník v muzeu uvidí i řadu dalších exponátů – součástí výzbroje a výstroje čs. armády či finanční stráže. Je snaha expozici neustále doplňovat a obměňovat, což může být, spolu se stále probíhající postupnou rekonstrukcí pevnůstky, podnětem k opakované návštěvě muzea.

 

Přístup k muzeu

K objektu se lze dostat zcela bez problému z centra Ústí nad Labem (od hlavního nádraží ČD i od autobusového nádraží) ul. Žižkovou, od západního nádraží potom podchodem pod kolejištěm, který ústí na Žižkovu ul. Z centra města je rovněž možno použít autobus MHD – zastávka Japex – na znamení! Pro případ dopravy automobilem je přímo u objektu plocha, na které je možné zaparkovat

Návštěvní doba

Duben až říjen – obvykle o státních svátcích a přilehlých víkendech, přesné termíny návštěvních dnů jsou s předstihem zveřejňovány na internetových stránkách muzea. Pro větší skupiny je možno s předstihem domluvit návštěvu objektu i mimo vyhlášené termíny.

Provozovatel

Klub vojenské historie Trmice

Kontaktní informace

723 898 143 (Jan Fukala), 777 042 031 (Josef Drobný), 777 580 636 (Martin Vlach)

E-mail

muzeum@lo36.wz.cz

Internetové stránky

http://www.lo36.cz/

Kraj / Okres

Ústecký  / Ústí nad Labem

Fotografie

Žádné fotografie nejsou k dispozici

Další informace

Nebyly nalezeny žádné odkazy
Komentáře a názory uživatelů
Žádné komentáře nebyly nalezeny. Můžete být první :-)
Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé ( přihlásit se nyní )