Pěchotní srub K-S 37 "Rozhledna"

Oboustranný samostatný pěchotní srub postavený v II. stupni odolnosti. Objekt byl postaven jako výškově lomený (rozdíl činí 2m), osazen třemi pancéřovými zvony. Objekt je postupně vybavován a rekonstruován. Expozice obsahuje předměty mající vztah k problematice opevnění a samostatně zde bude prezentována historie celní a finanční stráže.

 

Přístup k muzeu

Objekt se nachází na východním svahu od tvrze Adam. Přístup autem je po silnici z obce Mladkov směrem na obec Petrovičky(chata Pod Adamem), odtud pěšky do prudkého svahu podél lyžařského vleku (okolo K 36), objekt se nachází nedaleko jeho horní stanice. Druhá možnost je projetí Petrovičkami až k přechodu turistické stezky do Polska a odtud pěšky po vojenské komunikaci na trasu červené turistické značky s odbočením vlevo. Další přístup je z prostoru Kašparovy chaty po červené turistické značce směrem na Vlčkovice. Upozornění : příjezd vozidly po vojenské komunikace je přísně zakázán.

Návštěvní doba

V roce 2004 nebude na objektu pevná otvírací doba. Návštěva je možná vždy za přítomnosti osádky nebo na kontaktech níže uvedených.

Provozovatel

Pavel Minář, KVH Vrch Adam

Kontaktní informace

Pavel Minář, Řadová 912, 564 01 Žamberk, tel: 465 614 909, 603 177 364

E-mail

Rozhledna@seznam.cz

Internetové stránky

http://www.vrchadam.cz/

Kraj / Okres

Pardubický  / Ústí nad Orlicí

Fotografie

Žádné fotografie nejsou k dispozici

Další informace

Nebyly nalezeny žádné odkazy

Další muzea v kraji

Zpřístupněné podobné objekty

Komentáře a názory uživatelů
Žádné komentáře nebyly nalezeny. Můžete být první :-)
Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé ( přihlásit se nyní )