Seznam objektů těžkého opevnění

Do seznamu objektů těžkého opevnění jsou zahrnuty všechny postavené, rozestavěné a plánované objekty těžkého opevnění z let 1935-38 (celkem 704 objektů).

Základ seznamu objektů TO tvoří tabulka se seznamem všech objektů a se základními údaji o každém z nich. Po kliknutí na číslo objektu se zobrazí stránka o vybraném objektu. Na této stránce jsou kromě základních informací uvedeny i další užitečné informace - půdorys horního patra, poznámky, komentáře či odkaz do Fotoarchivu.

Pro snažší orientaci jsou objekty rozděleny podle Ženijních skupinových velitelství, pod která patřily, resp. měly patřit.

Protože stav jednotlivých objektů těžkého opevnění se velmi často mění, může každý z návštěvníků stránek přidat ke každému z objektů svůj vlastní komentář nebo poznámku. Poznámka se může vztahovat k současnému stavu nebo může upozorňovat na konstrukční zajímavosti apod. Poznámky (komentáře), které se nevztahují k objektu a neodpovídají výše uvedeným pravidlům budou smazány!

Podívat se na přehled všech přidaných poznámek u objektů TO.

 

 

Seznam objektů lehkého opevnění vzor 37

Do seznamu objektů lehkého opevnění vz. 37 jsou zařazeny pouze objekty vybraných úseků. Prozatím se jedná o objeky úseků F a G na Trutnovsku. Seznam poskytuje pouze základní údaje o každém objektu.

Zájemcům o podrobnější informace o jednotlivých objektech LO (fotografie, GPS souřadnice apod.) doporučuji navštívit databázi objektů na stránkách www.ropiky.net.

 

 

 

Seznam objektů lehkého opevnění vzor 36

Do seznamu objektů lehkého opevnění vz. 36 jsou zařazeny pouze objekty postavené v prostoru Orlické hory - Krkonoše.

Seznam objektů vytvořil Martin Thér, který všechny objekty zdokumentoval v terénu.

 

 

 

 

Prameny použité při tvorbě Seznamu TO:

- Stehlík, E.: Lexikon objektů TO

- vlastní průzkum v terénu prováděný v letech 1985-2003

- děkuji Ing. Janu Škodovi za poskytnutí výkresů převážné většiny objektů TO

  Přihlášen: anonymni uživatel

  Přihlásit se

Seznam objektů | Komentáře objektů TO 

© 2001-2009 Bunkry.cz